Şehit Olmak,TEKE TEK geyik yapmaya benzemez.

2010-06-04 18:04:00

- Bütün geyikler oraya koşuyor baksana..
- Nereye anlamadım?
- Oraya işte görmüyor musun?
- Hiçbir şey göremiyorum…
- İyi ya işte ben de hiçbir şeyi göstermek için oraya bak dedim!

Hey kutsal gazeteci Oray!

Önce sakin ol azizim!

Programlarında vıcık spotlarla diyet reçetelerine reyting biçtiğin mankenleri Gazze’de arama! Bulamazsın. Hırçınlığınızın sebebi bu olsa gerek! Gemilerini Allah’a yüzdüren şehitlerin denizi İsrail aşkının ateşlediği kalemine serinlik değil derinlik verebilir ki sen bu derinlikten de anlamazsın! İşte bu yüzden azizim yazılarını pembeleşinceye kadar havuz kıyısında bekletmeye devam et ki büyük denizlerin ayağına dolaşmayasın.

Bazıları Dünya’nın kalemini ortadan kırıp şehitliğin onurunu denize bağışlar bazıları da pervasızlığın konforuna tav olacak lafları kalemiyle sıkar.. Senin sıkıcılığın bağışlayanların gölgesi bile etmez!Bu yüzden Sayın yüce gazeteci sen düşünce frikiğisin al sana naneli bir cümle! Sana magazin gelen bir ölüm başkasının hazinliğiyse durup düşüneceksin! İnsanlık mı gazetecilik mi diyerek vicdanını evirip çevirip din dil ırk gözetmeksizin düşüneceksin!  Birinin kaybettiği kanla hangi toprağın ensesi palazlanıyor ve hangi toprağın gömleği arkadan yırtılmış infal edilmiş göreceksin!

Bu nasıl gazeteciliktir! Ne Altaylınız onurlu adamlara serseriler diyerek mayınlı cümlelere basmanın özrünü kabahatinden büyük tutabilir ne de Çekirgenizin çamuru üç aciz İsrail yanlısı kelime salvosuyla o gemiye sıçrayabilir. Çöl aşanın böylesi bir denizde boğulmasının komikliğini ortaya bırakıyorum hangi dalkavukluğun sözcüsü gülecekse gülsün!

Bu arada Aziz Altaylı eğer yürekliyseniz arkalarından serseri dediğiniz şerefli kahramanlarla teke tek görüşün. Teke tek görüşün zira çuvalladığınız yerde kucaklayacak kırpılacak ikinci bir namaz ayeti bulamayabilirsiniz..( kırpılacak diyorum)  Evet namaza yaklaşmayacaksın diyor ayet özellikle vicdansızca saçmalarken yaklaşmayacaksın! Merak ediyorum bu mesele neden inanç meselesine dönüştü. Yani cüppeyle slogan atan var diye laikleri bu insanlık meydanında göremeyecek miyiz?  Ölümü kaça ayırdınız? Savaşa biçtiğiniz paha nedir? Böylesi dengeli gazeteciliğin şerefine bir gemi daha kalkmalı taa ki gaflarınız karaya oturuncaya kadar!

 

Esra ELÖNÜ - Haber 7

0
0
0
Yorum Yaz