Türk radyoları Lopez'i protesto ediyor

2010-07-12 11:03:00

Rumların baskısına boyun eğerek KKTC'deki konserini iptal eden Jennifer Lopez'e öfke büyüyor. Türk radyoları, ünlü şarkıcıya tepki olarak boykot karara aldı. Radyo5'ten sonra Metro FM de Jennifer Lopez'in şarkılarını çalmama kararı aldı. Metro FM'den yapılan açıklama şöyle...

JENNIFER LOPEZ'İ PROTESTO EDİYORUZ

Temmuz ayında içinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir otel açılışı için konser vermeyi planlayan Jennifer Lopez; uzun süredir tanıtımı yapılan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde heyecanla beklenen bu konseri kendi isteği üzerine iptal etmiştir.

Amerika'lı şarkıcının internet sitesinde yapılan açıklamada, "Jennifer Lopez insan haklarını suistimal eden hiçbir devleti, ülkeyi ya da rejimi bilerek desteklememektedir" cümlesiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni dolaylı yoldan suçlamış, Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan'ın baskısı üzerine kararını gözden geçirdiğini ve konserini iptal ettiğini açıklamıştır.

Bu açıklama üzerine Metro Fm'e, Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yayın yapan tüm yabancı müzik radyolarına düşen görev Jennifer Lopez şarkılarını yayın akışından çıkarmaktır.

METRO FM, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni "insan haklarını suistimal etmek" ile suçlayan hiçbir şarkıcıyı, grubu ve organizasyonu bilerek desteklememektedir. Jennifer Lopez'in bizzat desteklemediği bir ülkede şarkıları da yer almayacaktır.

Kamuoyuna duyurulur.

0
0
0
Yorum Yaz